Zrób coś dla siebie - idziemy do kosmetyczki

zą one jedynie być wykonywane zgodnie z określonymi zasadami, aby można było stwierdzić, że są w pełni bezpieczne. Trzeba na przykład uważać na to, jakiego rodzaju środki dodatkowe używane są podczas przeprowadzanych zabiegów kosm

Zrób coś dla siebie - idziemy do kosmetyczki

Rodzaje zabiegów kosmetycznych wykonywanych u osób chorych

Nowoczesna kosmetologia pozwala na to, że różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne mogą być wykonywane także u osób chorych. Muszą one jedynie być wykonywane zgodnie z określonymi zasadami, aby można było stwierdzić, że są w pełni bezpieczne. Trzeba na przykład uważać na to, jakiego rodzaju środki dodatkowe używane są podczas przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych i zwracać klientom uwagę na to, że powinni przed poddaniem się poważniejszemu zabiegowi kosmetycznemu przeprowadzić u siebie odpowiednie badania lekarskie. Ich interpretacja pozwoli na wybranie odpowiedniego rodzaju zabiegu kosmetycznego i wykonanie go w sposób bezpieczny dla zdrowia klienta. Wszystko to sprawia, że nowoczesne salony kosmetyczne są bardzo popularne.


Reklamy salonów kosmetycznych

Trzeba przyznać, że zainteresowanie ofertą przedstawianą przez różne salony kosmetyczne stale wzrasta. Jednak właściciele takich salonów dobrze wiedzą, że muszą być one stale reklamowane, aby potencjalni klienci chcieli skorzystać właśnie z ich oferty. W przeciwnym razie trafią oni do jednego z salonów prowadzonego przez konkurencję. Dlatego różnego rodzaju reklamy salonów kosmetycznych zamieszczane są w internecie oraz w gazetach codziennych dedykowanych osobom zainteresowanym kosmetologią. Poza tym w poszczególnych salonach kosmetycznych obowiązują różnego rodzaju rabaty, dzięki czemu co jakiś czas można skorzystać z okazyjnych cen na wybrane przez kosmetologów zabiegi kosmetyczne co sprawia, że stają się one jeszcze bardziej atrakcyjne.


Kilka faktów o tuszu do rzęs

Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.

Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.

Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s



© 2019 http://posrednik.walbrzych.pl/