Czy dane badanie wymaga na przykład specjalnej diety, braku aktywności fizycznej przed wizytą i tak dalej.
To trudne pytanie, ale zawsze przed pierwszą wizytą można uzyskać wiele informacji na przykład w przychodni.Kiedy dostaniemy skierowanie na konkretne badanie najczęściej dostajemy także ewentualną listę rzeczy, czynności, które trzeba zrobić przed wybraniem się do lekarza.
To kluczowe aby badanie mogło być przeprowadzone w sposób staranny, z zachowaniem odpowiedniej staranności, właściwie zrealizowane co przyczyni się do poprawy stanu zdrowia i da możliwość na szybkie zdiagnozowanie potencjalnej choroby.
Idąc do kardiologa warto o tym pamiętać a w razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba skontaktować się z lekarzem ? czy to z kardiologiem właśnie, czy po prostu lekarzem rodzinnym lub pielęgniarką.
Kardiologia koncentruje się nie tylko na wrodzonych i nabytych chorobach serca, ale także zajmuje się naczyniami krwionośnymi.W zakresie zainteresowań kardiologów mieści się więc cały układ krążenia i tzw.choroby sercowo-naczyniowe (ang.cardiovascular diseases) obejmujące m.in.nadciśnienie tętnicze.
Zakres wiedzy dotyczący tej choroby na przełomie XX i XXI wieku stał się jednak na tyle szeroki, że np. w Polsce wyodrębniono samodzielną specjalizację medyczną hipertensjologię. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog