Zęby - dbaj o nie!

rkę w zębie, ale z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że może to być początek poważniejszych kłopotów. Nie ignorujmy więc tego problemu i jak najszybciej umówmy się na wizytę u dentysty. Specjalistyczna wiedza pozwoli pro

Zęby - dbaj o nie!

Mały ubytek, duży problem

Czasem wyczuwamy językiem ubytki w naszym uzębieniu. Z jednej strony mały ból i brak innych utrudnień sprawiają, że jesteśmy w stanie zignorować małą dziurkę w zębie, ale z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że może to być początek poważniejszych kłopotów. Nie ignorujmy więc tego problemu i jak najszybciej umówmy się na wizytę u dentysty.

Specjalistyczna wiedza pozwoli profesjonaliście dokładnie ustalić uszkodzone miejsca ? także te, o których nie mamy jeszcze pojęcia ? i podjąć skuteczne działania w celu ich zażegnania. Wystarczy jedna lub ewentualnie dwie, trzy wizyty, aby pozbyć się widma poszerzającego zepsucia zębów.

Sam zabieg plombowania nie będzie czymś, co zada nam wyjątkowo dużo bólu lub utrudni życie na jakiś okres. Coraz lepsze technologie i fachowość przekładają się na płynność przy wykonywaniu i wygodę klienta. Nie mamy się czego obawiać odwiedzając dentystę w celu załatania luk w naszym uzębieniu. Wystarczy jedynie wygospodarować nieco czasu.


Implanty - ile to kosztuje?

Wbrew pozorom - implanty nie są aż tak inwazyjne. Mimo, że ta "śruba" wygląda przerażająco, nie ma ryzyka że zrobi nam krzywdę. Wręcz przeciwnie - jako jedyne uzupełnienie nie powoduje utraty kości, co jest częstym problemem występującym po utracie naturalnego korzenia zęba.

Jeżeli nie straciliśmy korzenia, możemy rozważyć tradycyjną protezę, czyli koronę. Ale gdy nie mamy takiego "szczęścia" implant jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na trwałość oraz estetykę.

Ile to kosztuje? Cenniki są różne, pamiętajmy jednak, że do ceny implantu trzeba jeszcze doliczyć koszt korony. Na jeden ubytek musimy liczyć od około 2-3 tysięcy złotych. Niby sporo, ale w takie rozwiązanie może się jednak opłacać.


Dlaczego trzeba myć zęby dwa razy dziennie?

Wiesz dlaczego zęby należy myć dwa razy dziennie w odstępach około dwunastogodzinnych? Nie tylko dlatego, żeby usunąć resztki jedzenia, lub zabić bakterie. Głównym powodem jest to, że za powstawanie dobrych warunków do rozwoju próchnicy, odpowiedzialna jest płytka nazębna. Tworzy się ona w sposób ciągły, i to właśnie dzięki szczotkowaniu zębów możemy ją usunąć. Jednak - po 12 godzinach płytka staje się tak twarda, że nie jest możliwe usuniecie jej za pomocą mycia zębów. Tak, więc - to nieprawda, że ominięcie od czasu do czasu rytuału dbania o higienę jamy ustnej nie spowoduje żadnej szkody!



© 2019 http://posrednik.walbrzych.pl/