Medycznie - o rehabilitacji

zaskoczonym powracającymi bólami i obniżoną sprawnością konkretnej części ciała. Zdajemy sobie wtedy sprawę z tego, że wizyta u...lekarza i zabiegi rehabilitacyjne będą podstawą naszego powrotu do zdrowia. Jak jednak należy wybra

Medycznie - o rehabilitacji Twoje dziecko potrzebuje fachowej pomocy rehabilitacyjnej?

Urazy i kontuzje

Urazy dotykają każdego z nas. Nie musimy nawet być sportowcem, aby w pewnym momencie zostać nieprzyjemnie zaskoczonym powracającymi bólami i obniżoną sprawnością konkretnej części ciała. Zdajemy sobie wtedy sprawę z tego, że wizyta u...lekarza i zabiegi rehabilitacyjne będą podstawą naszego powrotu do zdrowia. Jak jednak należy wybrać fizjoterapeutę? Sensownej rekomendacji może udzielić nam prowadzący nas lekarz. Zna on okolicznych fachowców i jest w stanie wypowiedzieć się o poziomie świadczonych przez nich usług. Skarbnicą wiedzy dla sportowca okazują być niekiedy także trenerzy oraz klubowi koledzy ? sami mieli lub mają do czynienia ze zbliżonymi niedogodnościami. Warto również zasięgnąć opinii znajomych, bo często mają już za sobą taką formę leczenia i potrafią kogoś nam polecić. Niegłupim wyjściem okazuje się też przejrzenie recenzji w internecie ? to pozwoli utworzyć sobie w głowie obraz kogoś, kto potencjalnie nam pomoże.


Kontuzja u dziecka?

Nasze dzieci kochają uprawiać sport. To całkiem zdrowa i naturalna rzecz, a dla ich ogólnego samopoczucia i formy ? również intelektualnej ? to wręcz podstawa. Czasem jednak, mimo dbałości trenerów ich ulubionych aktywności, dochodzi do mniejszych lub większych urazów. Piłka nożna, karate czy pływanie ? wszystko to jest przydatne dla naszej pociechy, ale może wiązać się z kontuzją. Po ocenieniu stanu pociechy przez lekarza warto będzie ? jeżeli doktor uzna to za stosowne ? przyśpieszyć powrót do zdrowia za pomocą rehabilitacji. Młoda osoba na skutek przymusowego unieruchomienia może czuć się fatalnie, więc dobrym pomysłem okazuje się być zapewnienie jej szybszego powrotu do pełni sił. Prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja odbije się pozytywnie na stanie zdrowia, a powrót na halę czy matę nastąpi w lepszym tempie. Przy odrobinie szczęścia po urazie nie pozostanie ani śladu, który w jakimkolwiek stopniu utrudniałby podjęcie na nowo swojego ukochanego hobby.


Rehabilitacja medyczna - definicja

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.

Twórcami współczesnej rehabilitacji są: profesor Howard Rusk, a w Polsce profesor Wiktor Dega. Rehabilitacja to proces medyczny i społeczny. Rehabilitacja ruchowa ? usprawnianie osób z dysfunkcją narządu ruchu. Specjalista z zakresu rehabilitacji ruchowej ? fizjoterapeuta ? stosuje w procesie usprawniania metody fizjoterapii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


O sztuce rehabilitacji

Rozmaite kontuzje i urazy potrafią bardzo mocno utrudnić nam życie ? nikt, kto się z nimi zmagał temu z pewnością nie zaprzeczy. Wizyta u lekarza staje się w końcu koniecznością, a my mamy dość życia w stanie ciągłego ? mniejszego lub większego ? bólu, marzy nam się powrót do sportu czy inne lubiane aktywności. Jak - wiedząc już o tym, co nam dolega ? walczyć z tymi problemami? Dobry fizjoterapeuta potrafi zdziałać w naszym ciele prawdziwe cuda dzięki wysokim umiejętnościom z zakresu sztuki rehabilitacji. Wprawione w zawód ręce, bogata wiedza i właściwe przygotowanie sprawiają, że już po kilku wizytach odczujemy znaczącą poprawę swojego stanu, a to z kolei przełoży się na zadowolenie i lepsze samopoczucie.
Nie traćmy czasu na zbyteczne zwlekanie ? każdy kolejny zabieg przyśpiesza nasz powrót do sprawności, a zbyt długie czekanie nie sprzyja później procesowi leczenia. Jeżeli mamy szansę naprawić uszkodzone miejsce, to po prostu to zróbmy i zapomnijmy o niedogodnościach.


Nie przeciążaj swojego ciała

Aktywnie uprawiając sport doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że urazy są jego częstym ? ku naszemu niezadowoleniu ? elementem. Możemy biegać, grać w piłkę czy trenować crossfit, ale ostatecznie wszędzie grozi nam jakieś przeciążenie skutkujące pogorszeniem się stanu zdrowia, a nawet mały błąd przy wykonywaniu ćwiczenia oznacza czasem długą przerwę od aktywności fizycznej.Wiedząc już o źródle problemu warto udać się do dobrego fizjoterapeuty. Osoba taka przez lata kształciła się, aby móc pomagać w takich niezbyt lubianych sytuacjach. Wiedza o funkcjonowaniu organizmu, wyćwiczone dłonie i zrozumienie dla potrzeb pacjenta przekładają się na stopniowo nadchodzące i mocno pożądane uczucie ulgi.
Każdy chce szybko ponownie powrócić na boisko, trasę czy matę ? zależnie od sportu ? więc nie ma sensu w marnowaniu czasu na bezproduktywnym czekaniu. Każda kolejna wizyta to następny krok w kierunku powrotu do formy sprzed niechcianego incydentu, a trenowanie z naruszoną częścią ciała to bardzo zły pomysł.


Zostań fizjoterapeutą!

Pośród wielu rozpatrywanych przez młodych ludzi kierunków kształcenia ciekawym wyjściem może okazać się związanie ze sztuką fizjoterapii. To interesujące rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które były lub są związane ze sportem i chciałyby utrzymywać z nim ciągle kontakt. Z jednej strony takie studia poszerzą wiedzę o ludzkiej anatomii i tym, jak powinno się trenować, a z drugiej pozwolą powrócić do zdrowia wielu sportowcom.Odbycie takiej edukacji często umożliwiane jest przez lokalną Akademię Wychowania Fizycznego. Po przejściu przez etapy kształcenia fizjoterapeuta powinien być gotowy zajmować się bardzo zróżnicowanymi urazami, a więc uzyska solidne podstawy do otworzenia własnego gabinetu służącego do rehabilitacji lub zatrudnienia się w działającym już miejscu tego typu. Taka droga rozwoju pozwala również czerpać satysfakcję z tego, że pomaga się ludziom i przywraca im coś, co zdawałoby się już utracone. Powszechnie przecież wiadomo, że radość z pracy to olbrzymi atut.



© 2019 http://posrednik.walbrzych.pl/