Gdzie magazynować wodę?

opadów deszczu, to wówczas władze państwowe zwykle organizują większe zbiory wody deszczowej. Okoliczni mieszkańcy są już, oczywiście nauczeni, w jaki sposób mogą zbierać wodę deszczową do swoich własnych zbiorników, które mogą s

Gdzie magazynować wodę? Jak oszczędzać na wodzie do ogrodu?
Zobacz nasz poradnik

Ogólne przeznaczenie wody deszczowej

Kiedy w jakimś państwie przez wiele miesięcy walczącym z suszą dojdzie do większych opadów deszczu, to wówczas władze państwowe zwykle organizują większe zbiory wody deszczowej. Okoliczni mieszkańcy są już, oczywiście nauczeni, w jaki sposób mogą zbierać wodę deszczową do swoich własnych zbiorników, które mogą stanowić nawet większe miski znajdujące się w domu oraz różnego rodzaju wanny. Jednak przywożone są do nich także specjalistyczne zbiorniki na wodę, w których może ona być przechowywana przez dłuższy okres czasu i są o wiele obszerniejsze od zwykłych zbiorników. Ludzie mogą nabierać z nich wodę odkręcając specjalne kurki. Woda deszczowa pochodząca z takich zbiorników może być wykorzystywana przy wszystkich codziennych czynnościach.


Wykorzystanie wody deszczowej w różnych ośrodkach opieki

Zbiorniki na wodę deszczową ustawiane są w czasie dużych opadów, o których wiadomo, że będą trwały przez kilka dni, a nawet tygodni. Najlepszymi zbiornikami na wodę deszczową są oczywiście takie, które nie przepuszczają wody i są głębokie oraz szerokie, a dzięki temu może się w nich gromadzić bardzo dużo wody deszczowej. Poszczególni mieszkańcy terenów objętych dużymi opadami pomagają sobie także używaniem niewielkich zbiorników, które posiadają na domowym wyposażeniu. Taka woda deszczowa może być wykorzystywana przy wszystkich domowych czynnościach, do których jest potrzebna. Podobnie jest w różnych ośrodkach opieki, w których z takiej wody gotowane są potrawy, podawana jest do picia i polewani są nią pacjenci w czasie kąpieli.


Co to jest szara woda?

Szara woda ? Europejska Norma 12056-1 definiuje szarą wodę jako wolną od fekaliów zabrudzoną wodę. W praktyce jest to nieprzemysłowa woda ściekowa wytwarzana w czasie domowych procesów takich jak mycie naczyń, kąpiel czy pranie, nadająca się w ograniczonym zakresie do powtórnego wykorzystania. W tradycyjnym gospodarstwie domowym 50?80% wody ściekowej może być wykorzystanej jako szara woda. Do wykorzystania nadaje się niemal cała woda, jakiej używa się w domu, z wyjątkiem wody po spłukaniu toalet. Szara woda znacznie różni się od wody powstałej po spłukaniu ubikacji zarówno ilością, jak i różnorodnością zawartych w niej chemikaliów i bakterii (od odchodów po toksyczne środki chemiczne). Szara woda zawdzięcza swą nazwę mętnemu wyglądowi oraz statusowi, który nie kwalifikuje jej jako wody czystej pitnej ani też jako wody silnie skażonej. Zgodnie z powyższą definicją, jeśli szara woda zawiera znaczące ilości odpadów kuchennych czy też silne środki chemiczne, należy ją zakwalifikować jako ściek.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szara_woda



© 2019 http://posrednik.walbrzych.pl/