Dobry i zły Dj. Krótko o DJ'ach i oprawie muzycznej imprez

na wpasować się w gust każdego uczestnika wesela, a przynajmniej zazwyczaj. Absolutna normą jest, że ktoś będzie niezadowolony z puszczanej muzyki czy zabaw prowadzonych przez DJ'a. Najzwyczajniej w świecie nie da się dogodzić wsz

Dobry i zły Dj. Krótko o DJ'ach i oprawie muzycznej imprez Zdecydowanie się na DJ'a na istotną dla nas okazję to ciężkie zadanie. Warto dokładnie rozejrzeć się na rynku w poszukiwaniu . Wpis o oprawie muzycznej i DJ'ach.

Różne gusta gości

Nie można wpasować się w gust każdego uczestnika wesela, a przynajmniej zazwyczaj. Absolutna normą jest, że ktoś będzie niezadowolony z puszczanej muzyki czy zabaw prowadzonych przez DJ'a. Najzwyczajniej w świecie nie da się dogodzić wszystkim.

Dobry Dj wybierze repertuar jak najbardziej uniwersalny w taki sposób, że nawet fani rocka czy metalu znajdą w nim znośne dla ich uszu kawałki. Nie jest to łatwe zadanie i wymaga sporej wiedzy i jeszcze większej biblioteki płyt i utworów. Dlatego przed wyborem DJ'a na naszą imprezę warto zapoznać się z jego kilkoma składankami i stwierdzić czy będzie to odpowiadało gustom gości i naszym własnym.


Co musi mieć każdy DJ?

Obsługa muzyczna imprez wymaga sporej ilości sprzętu grającego: kolumn, głośników, mikserów no i kabi, żeby to wszystko podpiąć. Nie może też zabraknąć źródła dźwięku, czyli jakiegoś odtwarzacza, czy laptopa z zewnętrzną kartką dźwiękową. Koszty zakupy takiego sprzętu są ujęte jako koszty amortyzacji w usługach każdego DJ'a, który jeździ na imprezy, eventy czy studniówki.

Do tego jeszcze dobry Dj musi mieć swój set utworów, na które posiada licencję na odtwarzanie i ewentualna obróbkę. Bez tego nie można nawet mówić o profesjonalizmie danego dźwiękowca.


Co to jest equalizer

Korektor (equalizer, EQ) ? zespół filtrów, które służą do podbijania lub tłumienia określonego zakresu częstotliwości, zmieniając tym samym barwę dźwięku.

Zastosowanie korektora jest integralną częścią procesu obróbki i miksowania dźwięku podczas rejestracji żywych muzyków, ścieżek akustycznych, dźwięków syntetycznych czy samplowanych.

Korektory są stosowane do kształtowania ogólnego brzmienia, korygowania specyficznych problemów częstotliwościowych oraz mieszania brzmień różnych dźwięków czy instrumentów. Istnieje kilka typów korektorów, najpowszechniejszymi są korektory graficzne i parametryczne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korektor_(akustyka)



© 2019 http://posrednik.walbrzych.pl/